Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

05-620 Błędów

ul. Stary Rynek 9

tel./fax. 48 668 03 56

mail: sekretariat@bledow.edu.pl

Ślubowanie klas pierwszych

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."
Jan Paweł II
"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
Stefan Żeromski
12 października 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: sekretarz gminy Błędów pan Jacek Adamski, przewodnicząca Komisji Oświaty pani Aneta Wróblewska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Marcińska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już
się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m. in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały ,,egzamin pierwszoklasisty".
Część artystyczną poprowadzili uczniowie z klasy 5a, jako konferansjerzy wystąpili: Lena Sybilska
i Kamil Wojtczak.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Ślubując na Sztandar Szkoły, pierwszaki zobowiązały się być dobrymi Polakami, zobowiązały się do rzetelnej nauki i pracy, a także obiecały, że swym dobrym zachowaniem będą sprawiały radość nauczycielom i rodzicom. Aktu pasowania dokonała pani Dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej.
Zwracając się do naszych uczniów Pani Dyrektor Renata Śmiechowska życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki, zapewniła rodziców, że będziemy dzieciom dmuchać w skrzydłach.
Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za obdarzenie naszej szkoły zaufaniem, ponieważ powierzyli nam swój największy skarb- dzieci.
Pan sekretarz skierował ciepłe słowa do dzieci, rodziców i wychowawców. Podkreślił również, że
w każdym dziecku drzemie ukryty talent i każdy ma potencjał.
Tego dnia uczniowie klas 1 zostali również przyjęci do grona czytelników naszej szkoły. Pani bibliotekarka- Małgorzata Madej obdarowała dzieci dyplomami oraz zakładkami do książek wykonanymi przez starszych kolegów z klas 4-8 pod kierownictwem pani Krystyny Kaźmierczak.
Uroczystość ślubowania przygotowały Panie: Magdalena Turczyn, Justyna Telbuch, Anna Matracka.
Dziękujemy członkom gminy za piękne prezenty dla uczniów.
Uczniom klas starszych serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!