czerwiec 2004
25 czerwca - wreszcie długo oczekiwany koniec roku szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2003/2004.

24 czerwca uczniowie z klas III pożegnali się ze szkołą i kolegami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

23 czerwca uczniowie klasy Ib przygotowali apel, w którym w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali Gminę Błędów. Młodzież podała wiele istotnych i niespotykanych informacji o naszej gminie. Część apelu zajął turniej wiedzy o naszym rejonie przeprowadzony przez uczniów klasy Ib. Na zakończenie organizatorzy dostarczyli wszystkim dobrej zabawy wcielając się w role znanych artystów i śpiewając ich piosenki.

w dniach 21, 22 czerwca uczniowie klasy IId udali się na wycieczkę rowerową. Rowerzyści wyruszyli ze szkoły około godziny 11 i przejechali przez Dąbrówkę Starą, Koziel do Łęczeszyc, gdzie mieli pierwszy postój i zwiedzili kościół. Następny odpoczynek był w Goszczynie. Uczniowie kolejno zwiedzali Bibliotekę Publiczną w Sielcach, zabytkową szkołę w Rykałach i odpoczywali w Przybyszewie. Ostatecznie dojechali do Świdna, gdzie rozbili obóz a następnie obejrzeli pokaz jazdy konnej. Wieczorem spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski. Następnego dnia, po śniadaniu, uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną przez Mogielnicę i Dańków do Błędowa.

w dniach 8 i 9 czerwca uczniowie klas IIb i IIc wzięli udział w wycieczce w Tarnowskie Góry. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła sztolnię Czarnego Pstrąga i poznała jej historię. W Zabytkowej Kopalni Srebra poznała ciężką pracę gwarków. Po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym "Ślązaczek" uczestnicy wycieczki udali się na rynek, gdzie podziwiali pięknie odrestaurowane kamieniczki. Następny dzień rozpoczął się niezwykłą lekcją historii przeprowadzonej w miejscu prowokacji niemieckiej z 1939 roku - w radiostacji gliwickiej. Kolejnym punktem programu był Chorzów. Przemieszczając się naziemną kolejką "Elką" po Chorzowskim Parku Rozrywki, uczniowie poznali kilka ciekawych miejsc: stadion sportowy, Górnośląski Park Etnograficzny, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz wesołe miasteczko. Amatorzy kąpieli również mogli znaleźć coś dla siebie - Park Wodny w Tarnowskich Górach.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Sportu Szkolnego odbyło się wiele konkursów i zabaw.
Zabawę rozpoczął konkurs wiedzy ogólnej zorganizowany na wzór teleturnieju "1 z 10". Do współzawodnictwa stanęli reprezentanci poszczególnych klas naszej szkoły. Kolejnym punktem był mecz piłki nożnej dziewcząt - rywalizacja klasy trzecie na resztę szkoły. Następnie wszyscy chętni mogli uczestniczyć w wyścigach w workach lub przeciąganiu liny. Na zakończenie uwagę wszystkich przykuł mecz piłki nożnej chłopców - klasy trzecie na resztę szkoły.

maj 2004
27 maja odbyła się dyskoteka przygotowana przez samorząd uczniowski.

26 maja chętni uczniowie z klas pierwszych zdawali część praktyczną egzaminu na kartę motorowerową. Umiejętność jazdy motorowerem sprawdzana była przez komisję w skład której wchodzili przedstawiciele policji. Do egzaminu przystąpiło 17 osób i wszyscy wykazali się wystarczającą umiejętnością jazdy by otrzymać kartę motorowerową czyli dokument uprawniający do poruszania się motorowerem po drogach publicznych.

21 maja, podczas Święta Kwitnących Jabłoni w Grójcu miały miejsce rozgrywki finałowe Turnieju Wiedzy o Regionie "Grójbój 2004". Nasze reprezentantki zajęły 6 miejsce.
Rozmiar: 6014 bajtówW dniach 18-21 maja uczniowie klas I wyjechali na wycieczkę krajoznawczo turystyczną. Celem wycieczki były Pieniny. Spośród wielu atrakcji jakie były udziałem wycieczkowiczów wymieńmy: spływ Dunajcem, zwiedzanie Szczawnicy, zwiedzanie zapory wodnej w Czorsztynie, zabytkowego kościoła w Dębnie i zamku w Niedzicy oraz zdobycie szczytu Trzy Korony.
11 maja półfinaliści Turnieju Wiedzy o Regionie "Grójbój 2004" uczestniczyli w wycieczce do Łowicza. Tam zdobywali wiadomości potrzebne do finału konkursu. Mieli również możliwość udziału w zajęciach warsztatowych poświęconych sztuce ludowej.
W dniach 5 i 6 maja uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Pierwszego dnia młodzież odpowiadała na pytania części humanistycznej egzaminu a drugiego dnia - części matematyczno przyrodniczej.

4 maja młodzież przygotowała apel poświęcony 213 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

3 maja na boisku szkolnym odbyły się wiosenne biegi przełajowe upamiętniające kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W biegach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły zdobywając puchar Wójta Gminy.

kwiecień 2004
15 kwietnia w Grójcu miał miejsce półfinał Turnieju Wiedzy o Regionie "Grójbój 2004". Nasze reprezentantki: Paulina Lachowicz i Ewelina Maciak z klasy IIIb zakwalifikowały się do finału.
8 kwietnia dobyły się szkolne eliminacje XII Turnieju Wiedzy o Regionie "Grójbój 2004" - "Kalendarz w zwyczajach Grójecczyzny". Spośród dziesięciu dwuosobowych drużyn zakwalifikowały się dwie drużyny. Drużyna 1: Bogumiła Kabas i Marta Machałowska z klasy IIIc, drużyna 2: Paulina Lachowicz i Ewelina Maciak z klasy IIIb.
2 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w składzie: Długowska Marita, Bińkiewicz Michał, Pacholik Jarosław zajęła drugie miejsce. Turniej obejmował znajomość przepisów oraz umiejętność jazdy rowerem na torze przeszkód. Nasza reprezentantka, Marita Długowska, wykazała się, najlepszą ze wszystkich uczestników turnieju, znajomością przepisów ruchu drogowego.

marzec 2004
24 marca uczniowie klas IIc i IIIc obejrzeli film "Władca pierścieni: Powrót Króla". Film podobał się, a zwłaszcza piękne krajobrazy i rozmach, z jakim zostały nakręcone sceny batalistyczne. Mimo największych odstępstw od pierwowzoru jest to najlepsza część filmowej trylogii i słusznie została uhonorowana 11 Oskarami.
16 marca uczniowie klas I a i b wyjechali do Warszawy do kina IMAX na film "Głosy z głębin 3D". Film zrealizowany w technice trójwymiarowej wywołał wielkie wrażenie. W drodze powrotnej wycieczka odwiedziła kręgielnię oraz restaurację Mc'Donald.
W dniach 9-11 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryji Panny.

8 marca w Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których brały udział 3 uczennice naszego gimnazjum. Marta Machałowska kl IIIc, Ilona Kołacz kl IId i Ewelina Mikołajczyk kl Ic. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Ilona Kołacz.
4 marca uczniowie klas IIa, IIb i IId wzięli udział w zajęciach w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi. Pierwsza część zajęć dotyczyła obserwacji nieba w Planetarium. Druga część to wykład o Układzie Słonecznym. Uczniowie mieli okazję utrwalić i poszerzyć wiadomości z astronomii.
Po zajęciach w Planetarium grupa obejrzała film pt. "Nigdy w życiu"

luty 2004
23 lutego przeprowadzono eliminacje Środowiskowe Małego Konkursu Recytatorskiego. Do konkursu przystąpiło 26 osób. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowano: Martę Machałowską kl IIIc, Ewelinę Mikołajczyk kl Ic i Ilonę Kołacz kl IId. Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Niewolska kl IIc, Anna Misierewicz kl Ib, Patrycja Jankowska kl IId.

styczeń 2004
27 stycznia odbył się apel połączony z otwarciem wystawy prac plastycznych "Piękno Naszej Gminy" autorstwa Pani magister Katarzyny Gorgoń
20 stycznia w naszej szkole rozgrywane były mecze grupy C, III tury "Siatkarskiej Szkolnej Ligii". Już po raz trzeci gościliśmy drużyny z następujących szkół gimnazjalnych: PG Białobrzegi, PG Jedlnia Letnisko, PG Kozienice, PG Pionki, PG stary Gózd, PG Warka. Najlepszą drużyną w naszej grupie okazał się zespół z PG Kozienice, nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce.
6 stycznia otrzymaliśmy wyniki konkursu MULTITEST 2003. Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego odbył się 18 listopada 2003 r. Do konkursu przystąpiło 663 uczniów klas pierwszych z 14 województw, w tym 10 osób z naszej szkoły.
Wszyscy uczniowie z naszego Gimnazjum uzyskali bardzo dobre rezultaty.
 
Małgorzata Jakubowska5 miejsce
Michał Baliński13 miejsce
Tomasz Plaskota14 miejsce
Aleksandra Gajcy17 miejsce
Ewelina Mikołajczyk20 miejsce
Agnieszka Bibrowska24 miejsce
Mariusz Mamiński31 miejsce
Krzysztof Gołuch33 miejsce
Mateusz Górski34 miejsce
Dariusz Rupiewicz34 miejsce

grudzień 2003
19 gmrudnia to ostatni dzień nauki w tym roku i ostatnie spotkanie przed Świetami Bożego Narodzenia. Tego dnia spotkaliśmy się na apelu przygotowanym przez młodzież i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne i połamał się opłatkiem z przedstawicielami samorządu uczniowskiego.
Na tym samym apelu uczniowie biorący udział w programie Pakiet Wrześniowy ogłosili wyniki konkursu na logo firmy. Konkurs wygrała Iwona Koszla, a oto zaprojektowane przez nią logo.


12 grudnia grupa młodzieży z klas II wyjechała do Teatru Muzycznego w Łodzi na galę operetkową "Nad Pięknym Modrym Dunajem"
10 grudnia klasy Ia, Ic, IId i IIb wybrali się do Teatru Polskiego na przedstawienie "Pastorałka". Bardzo dobra obsada, rozmach, z jakim przygotowano ten spektakl, sprawiły, że młodzież była zadowolona z wyjazdu.
Przed przedstawieniem uczniowie z opiekunami odbyli spacer wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia.
9 grudnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami obejrzeli film "To właśnie miłość" w kinie w Jankach. Wyjazd został zorganizowany zamiast tradycyjnych "Mikołajek". Po uczcie duchowej uczniowie zaspokoili inne swoje apetyty w McDonald.


Listopad 2003
27 listopada młodzież bawiła się na dyskotece andrzejkowej. Jak przystało na andrzejki, można było sobie powróżyć i poznać wiele szczegółów swojej przyszłości, między innymi imię przyszłego wybranka lub wybranki.
13 i 14 listopada klasy I odwiedziły fabrykę Coca-Coli w Radzyminie. Wycieczka odbywała się w dwóch grupach po 37 osób.

12 listopada odbyła się akademia z okazji 85 rocznicy odzyskania niepodległości Polski.
Młodzież gimnazjalna przygotowała widowisko słowno-muzyczne, którego tematem były dzieje państwa polskiego od utraty niepodległości aż po jej odzyskanie.
Na akademię przybyli uczestnicy walk o wolność naszej ojczyzny. Dla wszystkich przybyłych na uroczystość, występy młodzieży były ciekawą lekcją historii Polski.
7 listopada wszyscy uczestniczyli w programie artystycznym dotyczącym profilaktyki uzależnień. Tym razem społeczność gimnazjalna spotkała się z Jarosławem Wajkiem - wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem, który współpracował z zespołami COLLAGE, DAAB, THE LIZZARDS'DAY oraz z grupą ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Artysta opowiadał o swoim życiu, w którym zetknął się z przeróżnymi uzależnieniami, a opowieści ilustrował własnymi utworami. Świadectwo własnego życia jakie dał Jarek Wajk wywarło na wszystkich ogromne wrażenie.
6 listopada klasy II i III wyjechali do Janek by obejrzeć film Jerzego Hoffmana pt. "Stara baśń - kiedy słońce było bogiem".
W drodze powrotnej uczniowie klasy IIIb i IIIc udali się do Instytutu Badań Leśnictwa w Sękocinie, gdzie obejrzeli ścieżkę dydaktyczną i uczyli się rozpoznawania rodzimych gatunków drzew. Dzięki uprzejmości producenta telewizyjnego serialu "Na dobre i na złe" zwiedzili także plan filmowy tego serialu.


Październik 2003
13 października, odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Przed złożeniem przysięgi pierwszoklasiści obejrzeli program artystyczny przypominający różnego rodzaju ślubowania i ich znaczenie. Na zakończenie apelu uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej.
9 października w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka.


Wrzesień 2003
29 września uczniowie klasy IId wyjechali na 50 kilometrowy rajd rowerowy. Na trasie wycieczki znalazła się miejscowość Petrykozy, w której uczniowie spotkali się z aktorem Wojciechem Siemionem. Zjedli też posiłek w parku, w którym znajduje się Kamienny Krąg Różewicza.
Na szczęście dopisała pogoda pierwszy postój w Bobrowcach Spotkanie z Wojciechem Siemionem Śniadanie w Kamiennym Kręgu Różewicza

W dniach 22-26 września grupa uczniów z klas IIIc, IIc, IIb i IIa byli na wycieczce w Dąbkach - jednej z nadmorskich miejscowości. Po drodze zwiedziliśmy Toruń, gdzie jedząc toruńskie pierniki oglądaliśmy krzywą wieżą. Drugiego dnia przedzieraliśmy się przez wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Kolejny dzień to niezwykła lekcja historii w Kołobrzegu. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku. Oczywiście nie zabrakło też rozrywki i zabawy. Szaleliśmy na zjeżdżalniach Parku Wodnego "Jan" w Darłówku, bawiliśmy się na dyskotekach, piekliśmy kiełbaski na ognisku. Oto kilka zdjęć z tej wycieczki.
1 września o godzinie 12, w hali sportowej naszego Gimnazjum rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystość inauguracji przybył Wójt Gminy Błędów Marek Mikołajewski, który wręczył nagrody i wyróżnienia uczestnikom, organizowanego w wakacje, konkursu plastycznego "Piękno naszej gminy". Wójt wręczył również podziękowania dla nauczycieli przygotowujących "Piknik w Błędowskich sadach" - imprezę promującą gminę. Rok szkolny 2003/2004 rozpoczęliśmy pełni zapału i chęci do nauki. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości.
 
Powrót
Aktualizacja: piątek, 9 lipca 2004