Czerwiec 2003
18 czerwca - wreszcie długo oczekiwany koniec roku szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2002/2003.

17 czerwca uczniowie z klas III pożegnali się ze szkołą i kolegami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

2 czerwca uczniowie gimnazjum bawili się na dyskotece zorganizowanej przez samorząd uczniowski. Zabawa trwała od godziny 17 do 21 i oczywiście zdaniem wszystkich obecnych - trwała za krótko.


Maj 2003
30 maja 85-osobowa grupa uczniów z klas Ia,b,c,d, IIa,b,c i IIIa,b wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie budynku telewizji polskiej. Po wędrówce długimi korytarzami w budynku TVP wielką przyjemnością okazał się spacer alejkami Parku -Łazienki Królewskie. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Rozrywki HULAKULA, gdzie pod okiem instruktora uczniowie zapoznali się z zasadami gry w kręgle.
23 maja podczas Święta Kwitnących Jabłoni w Grójcu odbył się finał konkursu "Grójbój". Dwuosobowe drużyny otrzymywały punkty za prace plastyczne przedstawiające ginącą architekturę, a następnie odpowiadali na pytania konkursowe. Nasza dwójka: Justyna Woźniak i Adam Turzyński otrzymali za prace plastyczną maksymalną ilość punktów. Ostatecznie jednak zajęli IV miejsce tracąc do zwycięzców zaledwie dwa punkty.
21 maja uczniowie klas Ib, IIc i IIIc obejrzeli przedstawienie pt: "Legendy Rodu Orła Białego". Przedstawienie przygotowane przez PSE Narodowy Teatr Edukacji z Krakowa wystawione było w budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury (CKR).
W dniach 8 i 9 maja 116 uczniów klas trzecich przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. Pierwszego dnia odpowiadali na pytania części humanistycznej egzaminu a drugiego części matematyczno przyrodniczej.

3 maja na boisku szkolnym odbyły się wiosenne biegi przełajowe upamiętniające 212 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W biegach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły zdobywając puchar Wójta Gminy, który odebrała pani Teresa Grzybicka. W trakcie imprezy czynny był bufet z napojami i kiełbasą z grila zorganizowany przez drużynę harcerską z naszej szkoły.


Kwiecień 2003
24 kwietnia grupa uczniów postanowiła wziąć udział w konkursie "Dobre Pomysły 3" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Fundacja przyznaje pieniądze dla nieformalnych grup młodzieży, na realizację ciekawych pomysłów związanych z lokalnym środowiskiem społecznym. Konkurs polega na ułożeniu programu budżetu oraz projektu działań młodzieży, które wpłyną lub odmienią środowisko lokalne. W skład grupy uczniów przygotowujących projekt weszli: Magdalena Szewczyk, Aldona Dębowska, Iwona Idzikowska, Aneta Sokołowska, Edyta Rybak, Agata Kajtaniak, Małgorzata Malczewska, Marta Machałowska, Hubert Słowikowski, Paweł Malczewski, Piotr Siedlecki, Robert Strulak, Kamil Pępkiewicz, Krzysztof Skorupski i Dawid Skrobisz.
16 kwietnia młodzież obejrzała przedstawienie o zagrożeniu nikotyną, alkoholem i narkotykami. W ciekawych scenkach młodzi aktorzy zaprezentowali pierwsze kontakty z używkami i konsekwencje sięgnięcia po nie.


Marzec 2003
21 marca - pierwszy dzień wiosny uczniowie zamiast lekcji mieli zorganizowane zajęcia rekreacyjne.
Klasy I oraz kilka osób z klasy IIb udały się, pod opieką wychowawców, na piesza wycieczkę po okolicach Błędowa. Trasa wiodła przez miejscowy targ, ulicę Dolną, Nowy Świat - aż do młyna pana Mietelskiego. Następnie malowniczą drogą wśród sadów uczestnicy wycieczki udali się nad staw pana Kowalskiego, gdzie rozpolili ognisko. Po powrocie do szkoły wszyscy wzięli udział w zabawach harcerskich na świetlicy. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wycieczka była udana.
Uczniowie z klas IIIa i b oraz IIb pojechali do Janek na film "Superporodukcja".
Pozostali uczniowie zwięli udział w zajęciach na hali sportowej. Rozegrane zostały mecze piłki nożnej w kategorii chłopców (5 zespołów) i dziewcząt (3 zespoły).
W dniach 18-20 marca w naszym gimnazjum odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez siostry zakonne z Szymanowa wraz z grupą dziewcząt. Młodzież spotykała się z prowadzącymi na ogólnych spotkaniach w hali sportowej, oraz w grupach klasowych w swoich salach.

17 marca grupa uczniów wyjechała do Janek na film "Władca Pierścieni".
10 marca dwoje aktorów teatru "Lajkonik" z Krakowa ukazało blaski i cienie wejścia do Unii Europejskiej. Spektakl pt. "Polak - Obywatel Europy" został wzbogacony scenkami i konkursami, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
7 marca podczas apelu z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wszystkie kobiety naszego gimnazjum obejrzały wesoły program artystyczny a na zakończenie otrzymały życzenia i symboliczne kwiaty.

6 marca w Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii wiekowej obejmującej uczniów gimnazjum wzięło udział 36 recytatorów. Jedna z naszych reprezentantek - Aneta Sokołowska z klasy IIIc otrzymała wyróżnienie.


Luty 2003
24 lutego odbyła się zabawa kotylionowa zorganizowana przez Szkolne Koło Sportowe. W trakcie zabawy obyły się konkursy:
1. na najładniejsze kotyliony - zwyciężyły Aneta Lachowicz kl Ia i Anna Goc kl IIb
2. na najliczniej przebraną klasę - zwyciężyła klasa III c
3. na najciekawsze przebranie - wygrał uczeń klasy IIIc - Jarosław Jankowski
Odbyły się również wybory Miss i Mistera wieczoru. Tytuł Miss wieczoru przypadł Justynie Rupiewicz, natomiast Misterem został Jarosław Jankowski - obydwoje z klasy III c.
Przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Błedów11 lutego odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia budynku Gimnazjum wraz z halą sportową. Po uroczystej mszy świętej licznie zgromadzeni goście udali się do nowego Gimnazjum, gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku szkoły. Przecięcia wstęgi dokonali: Dariusz Grabowski - poseł na sejm RP, Danuta Janusz - vice kurator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Marek Lejk - vice marszałek sejmiku mazowieckiego poprzedniej kadencji, Mirosław Maliszewski - Przewodniczący Rady Powiatu, Władysław Piątkowski - starosta Powiatu Grójeckiego, Zbigniew Beliniak - przewodniczący Rady Gminy w Błędowie, Marek Mikołajewski - Wójt Gminy Błędów. Następnie wszyscy przeszli do nowoczesnej hali sportowej, gdzie odbyła się uroczystość otwarcia uświetniona przez występy artystyczne uczniów. Wśród zaproszonych gości byli także: Barbara Piechota i Teresa Wójcik - wizytatorki Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Maria Dziuba i Jacek Adamski - vice przewodniczący Rady Powiatu, Maria Zaborska - zastępca dyrektora Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA, Leszek Ćmikiewicz - pełnomocnik PZPN ds. UKS, radni, wójtowie sąsiednich gmin, rodzice, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum w Błędowie. Niestety nie wszyscy zaproszeni mogli przybyć osobiście. Listy gratulacyjne przysłali: Poseł na Sejm - Zbigniew Kuźmiuk, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Vice Marszałek Sejmiku Mazowieckiego - Wojciech Wierzejski, Senatorowie - Wiesława Sadowska i Zbigniew Gołąbek, Podsekretarz Stanu w MENiS - Adam Giersz. Miłym akcentem było ufundowanie przez przedsiębiorstwo turystyczne TT "Ricardo" pobytu 1 ucznia na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Po oficjalnej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni do zwiedzenia gimnazjum. Zdjęcia z uroczystości


Styczeń 2003
9 stycznia odbyła się pierwsza w karnawale dyskotek gimnazjalna. Niestety, uczestniczyło w niej mniej uczniów niż zwykle. Przyczyną był zapewne zbliżający się koniec semestru. Jednak Ci, którzy zdecydowali się przyjść, bawili się wyśmienicie do godziny 20.


Grudzień 2002
12 grudnia niektóre klasy w ramach "mikołajek" wyjechały do kina w Jankach.
6 grudnia był miłym dniem dla uczniów gimnazjum. W szkole pojawiły się dwie choinki (zapachniało "świąteczną atmosferą"). Samorząd uczniowski zorganizował świąteczną loterię fantową. Przygotowano około 300 losów w cenie 2 zł za każdy los. Wszystkie losy zostały sprzedane.


Listopad 2002
28 listopada samorząd gimnazjum zorganizował dyskotekę andrzejkową. Zabawa trwała od godziny 16 do 20.Frekwencja nie była zbyt duża, ale ci, którzy przyszli bawili się wyśmienicie.
Samorząd szkolny zorganizował mały punkt gastronomiczny, w którym można było zaopatrzyć się w napoje i słodycze.

12 listopada, z okazji Święta Niepodległości uczniowie przygotowali program słowno-muzyczny. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Przewodniczący Rady Gminy - Zbigniew Beliniak.

12 listopada klasy IIIb, IIIc, IIa i IIb uczestniczyły w lekcjach muzealnych w Muzeum Techniki w Warszawie. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcjach na następujące tematy:
  1. "Szklana panienka" audiowizualny pokaz obrazujący budowę i funkcjonowanie organizmu
  2. "Ekologia" współzależności zachodzące w środowisku przyrodniczym i ich skutki
  3. "Fizyka łatwa, prosta i przyjemna ..." doświadczenia z zakresu: ruch w polu grawitacyjnym, przemiany energii.


Październik 2002
25 października kolejna grupa uczniów obejrzała film Andrzeja Wajdy "Zemsta".
16 października grupa uczniów gimnazjum wyjechała do Janek na film Andrzeja Wajdy "Zemsta".
15 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali program artystyczny (scenki i żarty z życia szkoły, występ chóru). Na zakończenie programu uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.
w dniach 7-11 października została przeprowadzona akcja "Góra Grosza 2002". Akcja polegająca na zbiórce monet groszowych ogłoszona była w Polsce już trzeci raz. Celem akcji było zebranie funduszy na różne programy pomocy dzieciom osieroconym. Na terenie szkoły zbiórkę zorganizowali uczniowie z klasy IIIa. Zebrano łącznie 4180 monet na sumę 293,12 zł.
zbiórka monet groszowych

10 października samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną połączoną z otrzęsinami klas pierwszych.
9 października uczniowie klas II byli w Teatrze Staromiejskim w Warszawie na spektaklu "Mały książę".
Po przedstawieniu uczestnicy wyjazdu udali się na krótki spacer po Starym Mieście.


Wrzesień 2002
24 września uczniowie klas III obejrzeli film Romana Polańskiego pt. "Pianista".
14 września młodzież klas pierwszych bawiła się na dyskotece integracyjnej. Uczniowie sami zadbali o oprawę muzyczną. Podczas wspólnej zabawy panowała miła atmosfera. Młodzież opuszczała mury szkoły w doskonałych nastrojach.
2 września o godzinie 11, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2002/2003. Tym razem rozpoczynamy naukę we własnym budynku. Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii z tej uroczystości
 
Powrót
Aktualizacja: sobota, 21 czerwca 2003