Wieczorek 2018
Data: 12-02-2018 o godz. 21:05:07
Temat: Uroczystości szkolne


W sobotę 3 lutego o godzinie 17 w sali gimnastycznej rozbrzmiały pierwsze takty poloneza, a korowód uczniów klas trzecich ruszył do przodu.


   Lata czekania, miesiące przygotowywań, tygodnie prób — to właśnie ich zwieńczeniem był ten przepiękny i podniosły taniec w wykonaniu naszych trzecioklasistów, przygotowanych przez pana Stanisława Bilskiego. W nie jednym oku zakręciła się wtedy łza wzruszenia. Polonez poprzedzony był przemówieniami pani dyrektor Anny Pełki oraz pani wicedyrektor Marianny Szewczyk.

   Gdy muzyka ucichła, goście zostali zaproszeni na część artystyczną. Przedstawienie było zainspirowane "Dziadami" części II Adama Mickiewicza, a scenariusz został napisany przez nasze trzy uczennice: Aleksandrę Grzejszczyk, Aleksandrę Wnuk i Julię Senator. Trzecioklasiści wcielili się w rolę surowych nauczycieli, a także pełnych skruchy uczniów, którzy przybyli poprawić swoje złe oceny. Inscenizacja trzymała w napięciu, była tajemnicza, ale zawierała również sporą dawkę humoru. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez widownię. 

   Po części oficjalnej przepełnionej przepięknymi chwilami, które zostaną z nami przez długi czas, nastały chwile zabawy. Trzecioklasiści mistrzowsko wywijali na parkiecie i tańczyli do utraty tchu. Co dobre — szybko się kończy, dlatego po prawie 7 godzinach zabawy, zaraz po wybiciu północy, młodzież wyruszyła w drogę powrotną do domów.

   W imieniu trzecioklasistów chciałabym złożyć podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten wieczór był dla nas tak wspaniały: naszym wychowawczyniom, które czuwały nad nami w każdym momencie, radziły i pomagały — pani Urszuli Sułowskiej, pani Jadwidze Dobrosz i pani Grażynie Ponceleusz-Procek; naszym rodzicom — za bycie z nami, za wspólne przygotowanie tego wieczorku, a także tę pomoc "zza kulis" w doborze strojów i fryzur, które były miłym dodatkiem do naszych wspomnień.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2027