Wycieczka do Warszawy
Data: 17-12-2017 o godz. 14:19:13
Temat: Wycieczki


29 listopada uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Sylwii Woszczyk, p. Anieli Szymanek i p. Małgorzaty Madej.Na wycieczkę wyruszyli o godzinie 9. Pierwszym punktem wyjazdu był Teatr Kamienica, w którym drugoklasiści obejrzeli przedstawienie "My Dzieci z Dworca ZOO". Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Historia przedstawia nam losy dwunastolatki Christian F., która przez problemy w domu "wpadła'' w narkotyki. Dziewczyna nie mogła porzucić nałogu, gdy przestało jej wystarczać na kolejne "działki'' zaczęła przychodzić na Dworzec ZOO, gdzie zaczęła się prostytuować. Cała historia kończy się szczęśliwie. Uczniowie byli zachwyceni spektaklem i świetną grą aktorską.

Następnym punktem, było Muzeum Narodowe, gdzie uczniowie mieli lekcje muzealną pt. "Muzealne Przeboje''. Obejrzeli dzieła sztuki zaczynając od starożytności, a kończąc na czasach współczesnych. Drugoklasiści zobaczyli między innymi takie dzieła jak: "Madonna ze Św. Dzieciątkiem, Janem Chrzcicielem i Aniołem" ; "Portret Katarzyny z Lubomirskich Ostrogskiej" ; "Bitwa pod Grunwaldem" czy "Kolejka trwa''.

Wszyscy zadowoleni i pełni nowych doświadczeń wrócili do Błędowa.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2022