Wycieczka do Warszawy
Data: 26-11-2017 o godz. 19:08:05
Temat: Wycieczki


21 listopada odbyła się wycieczka klas gimnazjalnych do Warszawy. Sprzed szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8 pod opieką p. Sylwii Woszczyk, p. Urszuli Sułowskiej i p. Grażyny Ponceleusz-Procek.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego. Mieliśmy okazję poznać losy tego barokowo-klasycystycznego budynku, który został "resuscytowany do życia" po zbombardowaniu w 1939 roku. Jest on jednym z polskich dzieł architektonicznych i miejsc historycznych, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy m.in. Salę Marmurową, Salę Balową, gabinet i kaplicę. Zobaczyliśmy również wiele oryginalnych zegarów, w których wskazówki zatrzymały się na godzinie 11:15, z racji tego, że dokładnie w tym czasie przestał działać zegar na wieży po zbombardowaniu.

Następnie udaliśmy się do teatru "Kamienica" na spektakl pt."Dopalacze. Siedem stopni donikąd", w którym zagrali: Olga Sarzyńska, Paweł Koślik i Michał Meyer. Aktorzy, posługując sie dźwiękiem i efektami wizualnymi, wprowadzili nas w niezwykły, lecz niebezpieczny i straszliwy świat dopalaczy. Różność scen, a także ich uderzający w widza wydźwięk powodował nam ciarki na plecach i ucisk w brzuchu. 

Po przedstawieniu wyruszyliśmy do Błędowa. Po drodze wstąpiliśmy na ciepły posiłek. Wróciliśmy około godziny 17 i rozeszliśmy się do domów pełni nowych wrażeń i doświadczeń.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2014