Aleja gwiazd - pożegnalny wieczorek klas III
Data: 17-05-2011 o godz. 09:55:54
Temat: Uroczystości szkolne


         
    Aleja gwiazd - pożegnalny wieczorek klas III

Trzy lata minęły jak jeden dzień. Właśnie ten fakt uczniowie klas trzecich postanowili uczcić wieczorkiem pożegnalnym, który odbył się 14 maja 2011 roku o godzinie 18:00 w Publicznym Gimnazjum w Błędowie.Ten piękny bal rozpoczęliśmy od zatańczenia poloneza przy muzyce skomponowanej przez Wojciecha Kilara do filmu "Pan Tadeusz". Na początek przy refrenie piosenki Zdzisławy Sośnickiej Aleja Gwiazd uczniowie przeszli parami po czerwonym dywanie, pozdrawiając zebranych. W tańcu oprócz trzecioklasistów udział wzięli także Dyrektorzy Szkoły, przedstawiciel Urzędu Gminy oraz Rady Rodziców. Mimo stresu uczniów, spowodowanego chociażby blaskiem licznych fleszy oraz tłumem gości, którzy pragnęli obejrzeć część artystyczną, tego wieczoru polonez został zatańczony znakomicie. Po tańcu głos zabrał pan Dyrektor, który życzył nam dobrej zabawy, oraz proboszcz parafii Błędów, który przywołał słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego...Kolejnym punktem było obejrzenie prezentacji przygotowanej przez Kamila Szmulskiego oraz Dominika Sitarka. Składała się ona ze zdjęć, które były zaprezentowane do piosenki zespołu Manchester Ostatni raz z moją klasą. Prezentacja ta miała na celu przypomnienie nam wszystkim, jak piękne chwile przeżylismy razem w ciągu trzech lat.

Następnie uczniowie przedstawili skecze, które bardzo rozbawiły publiczność. Uczniowie wcielali się w role nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Między scenkami granymi przez naszych wybitnych aktorów występowali także wokaliści, śpiewając piękne piosenki pożegnalne, takie jak To były piękne dni w wykonaniu Izy Sokołowskiej, Ale to już było w wykonaniu Izy Zasiewskiej.


Pozytywnym zaskoczeniem dla wszystkich było duże zaangażowanie chłopców w część artystyczną. Odważnymi okazali się Karol Szybiński oraz Czarek Dulewicz, którzy wykonali piosenkę Dni, których nie znamy. Nie zabrakło również podziekowania dla rodziców. Piosenką Cudownych rodziców mam wykonaną przez Izę Zasiewską odwdzięczyliśmy się im za pomoc w przygotowaniu wieczorku i trud włożony w wychowanie nas.

Jednak największy uśmiech na twarzach zebranych wywołał występ Czarka Krzyżanowskiego oraz Czarka Dulewicza, którzy zaprezentowani piosenkę pt. Ucz się matmy do podkładu Jozin z bazin. Całą część artystyczną krok po kroku poprowadziła Wiktoria Kępka wraz z Karolem Skorupskim, którzy prowadzili dialog, tym samym zapowiadając kolejne wydarzenia.


Po części artystycznej uczniowie udali się do szatni, aby przebrać się w stroje, w których zaprezentowali się na zabawie. Na początku jednak zasiedliśmy wszyscy do wspólnego stołu, gdzie zjedliśmy gorące danie. Po odpoczynku, rozbrzmiała muzyka, a uczniowie ruszyli do tańca! Wszyscy bawili się świetnie w gronie swoich przyjaciół i sympatii. Cały czas towarzyszył nam dobry humor i świetna zabawa.

Niestety wszystko, co dobre szybko mija. Nim się obejrzeliśmy, wybiła północ i niczym Kopciuszek powróciliśmy z balu do domów. Pozostały wspaniałe wspomnienia. Dzięki temu balowi mogliśmy poczuć się, jak na małej studniówce. Dziewczęta w pięknych sukniach, natomiast chłopcy w eleganckich garniturach. Nieobecni trzecioklasiści niech żałują, była to bowiem najlepsza zabawa z całych trzech lat. Szkoda, że nie da się tego powtórzyć...

Należy złożyć bardzo duże podziękowania wychowawczyniom klas trzecich, które włożyły ogrom pracy i serca w przygotowanie części artystycznej, oraz panu Januszowi Szarlipowi, który zadbał o przygotowanie muzyczne. Mimo wolnego czasu poświęconego na próby możemy teraz śmiało powiedzieć, iż było warto! Dziękujemy także osobom, które przygotowały tak piękną dekorację oraz osobom, które były niewidoczne, jednak przyczyniły się w dużym stopniu do tego, aby cały bal wyglądał tak pięknie, jak wyglądał.

Po tak wspaniale spędzonym czasie uczniowie klas trzecich wracają do rzeczywistości i zabierają się do ciężkiej pracy, aby nadrobić różne zaległości w wiedzy i uzyskać jak najlepsze oceny na świadectwie.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1199