Druga Runda eliminacyjna piłki nożnej dzięwcząt - Coca-Cola Cup!
Data: 04-05-2011 o godz. 17:59:26
Temat: Sport


          Dnia 4 maja odbyły się rozgrywki drugiej rundy eliminacyjnej piłki nożnej dziewcząt w turnieju Coca-Cola Cup. Brały w nich udział drużyny z Błędowa, Mszczonowa i Chynowa.
        
         Szczegóły w dalszej części artykułu...


Nasza kadra:
1. Wiktoria Podsiadło
2. Klaudia Wysocka
3. Paulina Kołacz
4. Weronika Amster
5. Daria Włodarczyk
6. Natalia Strulak
7. Joanna Adamowicz
8. Weronika Goc
9. Dominika Maroszek

Trener: p. Stanisław Bilski


         Zawody odbywały się w Lipiu na tamtejszym orliku. Mecz trwał 2 razy 15 minut z dwuminutową przerwą. Zmiany „hokejowe”, czyli zawodniczka wchodzi i schodzi z boiska bez informacji sędziego i dopiero wtedy, kiedy jej koleżanka opuści plac gry.
        
         Pierwszy mecz rozegrano pomiędzy Błędowa i Chynowem. Nasze dziewczęta podeszły do spotkania ze spokojem. Z zimną krwią broniły się przez pierwszą część spotkania niszcząc już w zarodku ataki rywalek. Pod koniec pierwszej połowy drużyna z Błędowa przeprowadziła wzorcowy kontratak. Klaudia Wysocka przejęła piłkę w środku pola i podała do Darii Włodarczyk na czystą pozycję. Daria nie zmarnowała tej sytuacji i posłała piłkę do siatki obok krótkiego słupka. Było 1:0 dla Błędowa. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Nasze zawodniczki jeszcze bardziej uwierzyły w zwycięstwo po jakże motywującej rozmowie z trenerem w przerwie. Wyszły na drugą część spotkania z wielkimi ambicjami. Już w pierwszych minutach drugiej połowy stworzyły dogodną sytuację. Znowu Daria Włodarczyk odnalazła się w polu karnym przeciwniczek i po niemałym zamieszaniu posłała piłkę do siatki między nogami bramkarki. Było 2:0. Zawodniczki z Chynowa nie odpuszczały. Dużo atakowały, spychając nasze reprezentantki do defensywy. Udało im się trafić bramkę kontaktową. Na nasze szczęście udało się dotrwać w wyniku 2:1 do końca spotkania. Dużą zasługę ma w tym defensywa Błędowa (Wiktoria Podsiadło, Weronika Amster, Paulina Kołacz), która dość dobrze radziła sobie z atakami rywalek a także bramkarka Natalii Strulak. Oczywiście nie byłoby też zwycięstwa bez napastniczek: Darii Włodarczyk i Klaudii Wysockiej. 


        
  Drugie spotkanie grały zawodniczki z Chynowa i Mszczonowa. Znów pewne siebie reprezentantki Chynowa wyszły na boisko i zdecydowanie zdominowały pierwszą połowę na swoją korzyść. Po pierwszej części spotkania było 2:0 oczywiście dla Chynowa. W drugiej połowie reprezentantki Mszczonowa nie ożywiły się zbytnio i dały sobie zaaplikować jeszcze dwa gole. Honorowe trafienie dla Mszczonowa zdobyła zawodniczka pięknym strzałem z połowy w samo okienko bramki rywalek. Chwilę potem sędzie odgwizdał koniec spotkania.
          Ostatni mecz o awans toczył się pomiędzy Błędowem i Mszczonowem. Nasze reprezentantki posłuchały rad trenera i stanęły zdecydowanie w defensywie, gdyż do gry w finałach powiatowych wystarczył im tylko remis! Już w pierwszych minutach zaatakowały zawodniczki z Mszczonowa i obiły słupek bramki strzeżonej przez Natalię Strulak. Reprezentantki Błędowa postanowiły nie być dłużne i też stworzyły kilka groźnych akcji - niestety nie udało się trafić do siatki. Po pierwszej połowie był korzystny dla Błędowa remis 0:0. W drugiej części spotkania piłkarkom z Mszczonowa udało się trafić do siatki, ale po przewinieniu na bramkarce. Natalia Strulak miała już piłkę w rękach, a przeciwniczka wybiła jej ją z dłoni i skierowała do siatki. Oczywiście sędzia bramki nie uznał i nakazał wznowić grę od rzutu wolnego. Reprezentantki Błędowa grały uważnie w defensywie, której trzon stanowiła Wiktoria Podsiadło. Udało się utrzymać wynik 0:0 i dziewczęta z Błędowa cieszyły się z awansu do finałów wojewódzkich, które odbędą się 17 maja w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej. Trener jak i reszta szkoły są z nich bardzo dumni.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1195