Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: emadara
Nowe dzisiaj: 14
Nowe wczoraj: 33
Wszystkie: 28636

Na stronie:
Gości: 128
Użytkowników: 1
Razem: 129

Teraz online:
01: votan

nasza szkoła
Rozmiar: 5002 bajtów
Zespół Szkół w Błędowie

ul. Stary Rynek 9: 05-620 Błędów
tel: 048-6680356;bledow@home.pl
Rozmiar: 5002 bajtów


hala sportowa i budynek dydaktycznyhala sportowa i budynek dydaktyczny
Miejscowość Błędów jest wsią liczącą około 1000 mieszkańców i stanowi centrum administracyjne Gminy. Leży w centralnej Polsce, w południowo-zachodniej części województwa mazowieckiego w powiecie grójeckim. Od Grójca oddalona jest o około 15 km. Gmina Błędów jest typowym rejonem sadowniczym, posiada największy procentowy udział w produkcji owoców w rejonie grójecko-wareckim.

Do roku 1999 w Błędowie działały: Przedszkole Samorządowe, Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Zasadnicza Szkoła Ogrodnicza. We wrześniu 1999 roku, zgodnie z wymogami Reformy Oświaty, w Błędowie powstało Gimnazjum, którego pierwszym Dyrektorem został mgr Wiesław Olesiński.

W 2006 roku władze gminy Błędów podjęły uchwałę o utworzeniu Zespołu Szkół, którego siedzibą miał być wybudowany w 2002 roku budynek gimnazjum. W skład zespołu początkowo miały wchodzić dwie placówki - gimnazjum oraz Zasadnicza Szkoła Ogrodnicza. Jednak na usilne prośby uczniów, którzy ukończyli Zasadniczą Szkołę Ogrodniczą oraz ich rodziców, powstało trzyletnie Uzupełniające Technikum Ogrodnicze dla Dorosłych, które również zostało włączone do Zespołu Szkół w Błędowie.

Jako zespół szkół nasza placówka funkcjonuje zatem od 2006 roku, a funkcję Dyrektora sprawuje mgr inż. Krzysztof Kaźmierczak. W skład szkoły wchodzą:

 • Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków
 • Zasadnicza Szkoła Ogrodnicza
 • Technikum Ogrodnicze Uzupełniające dla Dorosłych

 • Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

  Przez pierwsze trzy lata, nasze Gimnazjum było "wirtualną" szkołą, ponieważ zajęcia odbywały się w budynkach trzech szkół podstawowych: w Błędowie, Lipiu i Wilkowie.
  Wiosną 2000 roku rozpoczęto budowę nowej siedziby dla szkoły, budynku dydaktycznego wraz z halą sportową. Obiekt został usytuowanych obok Szkoły Podstawowej w Błędowie. Po 2 latach budowy, 1 września 2002 roku, rozpoczęliśmy naukę w nowym, pięknym budynku. Uroczyste otwarcie budynku i oddanie hali sportowej do użytkowania odbyło się 11 lutego 2003 roku.
  Celem szkoły jest nauczanie oraz wychowywanie uczniów, a także kształtowanie ich osobowości i wrażliwości, tak by mogli kontynuować naukę w kolejnych etapach nauczania oraz aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Wśród naszych uczniów mamy licznych stypendystów oraz laureatów konkursów przedmiotowych. Wielu absolwentów naszego gimnazjum kontynuuje naukę w renomowanych warszawskich liceach oraz rozwija swoje umiejętności na wyższych uczelniach.

  pracownia komputerowapracownia języków obcych
  21 listopada 2004 roku odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru i nadania szkole imienia Polskich Olimpijczyków
  wprowadzenie sztandaru szkołygoście - olimpijczycyczęść artystyczna

  Zasadnicza Szkoła Ogrodnicza

  Szkoła funkcjonuje w Błędowie od 1975 roku ()pierwotnie była to Zasadnicza Szkoła Rolnicza). Placówka aż do roku 2004 pozostawała filią Technikum Ogrodniczego w Nowej Wsi, a zajęcia odbywały się w budynku Szkoły Podstawowej w Błędowie. W 2004 roku, ze względu na likwidację placówek filialnych, uczniowie naszej szkoły zasadniczej mięli zostać przeniesieni do Nowej Wsi. Na prośbę rodziców oraz uczniów, Gmina Błędów, na mocy porozumienia z Powiatem Grójeckim przejęła obowiązki organu prowadzącego dla szkoły. Zasadnicza Szkoła Ogrodnicza w Błędowie stała się placówką samodzielną, a jej Dyrektorem został Krzysztof Kaźmierczak.
  Szkoła daje wykształcenie ogólne i zasadnicze zawodowe oraz możliwość dalszego kształcenia w szkole średniej. Cykl kształcenia kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Pozytywny wynik tego egzaminu umożliwia uzyskanie tytułu zawodowego, lecz nie jest warunkiem ukończenia szkoły. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Cześć teoretyczna obejmuje wiedzę z przedmiotów zawodowych oraz przedsiębiorczości, w części praktycznej natomiast uczeń musi wykazać się umiejętnościami praktycznymi.

  Technikum Ogrodnicze Uzupełniające dla Dorosłych

  Gmina Błędów jest rejonem typowo sadowniczym, więc wielu młodych ludzi pragnie poszerzać swoją wiedzę, by móc w przyszłości rozsądnie i nowocześnie zarządzać swoim gospodarstwem sadowniczym. Od 2006 r. chcąc wyjść na przeciw młodzieży zostało utworzone 3-letnie Technikum Ogrodnicze Uzupełniające dla Dorosłych na Podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
  Technikum przygotowuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej (polega na wykonaniu projektu produkcji).
  Technikum przygotowuje słuchaczy również do egzaminu dojrzałości.
  Prawa autorskie © Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Opublikowane: 2009-12-18 (30856 odsłon)

  [ Wróć ]
  Content ©

   


   

  PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.